Jaké koupit kolečkové brusle?

Stejně jako u jiných nových věcí, tak také nákup inline bruslí má určité specifika. Jak často budete jezdit? Jak moc jste zkušení? Budete jezdit po cyklostezkách, nebo spíš ve skate parku po zábradlí? Na toto všechno je dobré si před výběrem odpovědět. 

Kolečkové brusle K2

Samozřejmě dnes je na trhu celá řada výrobců kolečkových bruslí a tento typ zboží lze koupit i v různých hypermarketech. Vzhledem k tomu, že se v oblasti inline bruslení pohybujeme už nějaký ten rok, bychom vám ale radili nakupovat ve specializovaných obchodech a kvalitní značkové brusle.

Nejen že vám prodejce ať už osobně nebo po telefonu poradí, a koupíte si tak opravdu vhodné inlajny, ale také v případě nějakého opotřebení si můžete bez problémů dokoupit náhradní díl, což u "noname" bruslí většinou nejde. V horizontu několika let tak můžete i při nákupu dražší in-line brusle, jako je například od americké značky K2, ušetřit. Ať už se rozhodnete pro inline brusle K2 nebo třeba levnější variantu od značky Tempish, doporučujeme si pohlídat níže uvedené vlastnosti.  

1. Odolná ale pohodlná bota

Je potřeba, aby bota kolečkových bruslí byla pevná, ale přitom pohodlná a dobře odvětranáBota rozhodně nesmí tlačit a také nesmí být příliš volná. Protože mužská a ženská noha má rozdílnou stavbu, doporučujeme opravdu vybírat ve speciálních kategoriích – dámské a pánské. Stejně tak je zvlášt skupina dětské kolečkové brusle. Výborné zksušenosti mají bruslaři s technologií Softboot, se kterou přišla v roce 1994 značka K2 a postupně její vynález převzali všichni známí výrobci. Kombinace odolných ale i měkkých materiálů přináší extrémně pohodlné nošení bruslí.  

2. Větší kolečka – vyšší rychlost

Většina kolečkových bruslí má vedle sebe 4 kolečka. Ta mohou mít různou tvrdost a velikost. Čím je tvrdost větší, tím jsou kolečka odolnější ale také rychlejší. Stejně tak rychlost narůstá s většími kolečky. Kolečkové brusle pro začátečníky by tedy měly mít kolečka menší (80-84 mm) a měkčí (kolem 80 A).  Doporučujeme vybírat v sekci fitness brusle.

Ti zdatnější pak sáhnou po inline bruslích s většími a tvrdšími kolečky, jde především o training brusle. Aby pro vás nákup byl co nejsnazší, lze v jednotlivých kategoriích (dámské, dětské, pánské inline brusle) filtrovat podle velikosti inline koleček. Přesné parametry koleček jsou také vždy uvedeny v detailu každého produktu. 

3. Pevný rám

Protože rám vlastně celou inline brusli drží pohromadě, je nejlepší, když je vyroben ne z plastu, ale ze slitin hliníku nebo z tzv. kompozitů (například karbon). Pevný rám by měli mít především těžší bruslaři. Delší rám je používán u rychlobruslí neboli training bruslí, které ocení už velmi zkušení a rychlí bruslaři. Přesnou specifikaci rámu zjistíte v detailu produktu. 

4. Spolehlivé upnutí

Samozřejmě jako u klasické zimní brusle, i ta kolečková, musí být na noze pořádně ale přitom pohodlně upnuta. Mohou být použity tkaničky, přezky a nyní je trendy takzvaný BOA systém. Je to velmi snadné – brulař točí kolečkem a bota se utahuje pomocí kovového lanka. Inlajny tak snadno a lehce obujete a pak zase zezujete. 


Inline brusle – jak je vybrat
 
Navštivte partnerské obchody
z produkce Internetový-prodej.cz